Andrzej.Madej Andrzej.Madej
355
BLOG

Narodowy posag solidarności

Andrzej.Madej Andrzej.Madej Gospodarka Obserwuj notkę 17

Wprowadzony przez Program 500+ Narodowy posag solidarności, to instytucja gospodarki daru. Teraz, innowacyjność globalnego społeczeństwa sieci wiedzy, powinna pomóc w powiązniu tych środków, nowoczesnych technologii i pracy solidarnej dla bezpośredniego powiększania dobrobytu polskich rodzin.

Dźwignie finansowe w gospodarce daru

Aby nowoczesne technologie służyły wolności, potrzebują pracy solidarnej. Bez pracy solidarnej, zarządzający globalnie skoncentrowanym kapitałem, wykorzystają je do segregacji, segmentacji i wykluczania społecznego. To trud pracy solidarnej, określi zakres wolności w społeczeństwie sieci wiedzy.  

Wprowadzenie pracy solidarnej do postaw gospodarowania w sieci wiedzy, wymaga przyjęcia logiki daru, w miejsce zajmowane obecnie przez logikę wymiany. Motywacja miłości przy podejmowaniu trudu pracy, powinna zastępować motywację chciwości. Zmieniać się przy tym powinny i dostęp użytkowników do wykorzystywania nowych narzędzi pracy i forma rywalizacji ich producentów. Rywalizacji o wsparcie finansowe dla zwiększania skali działalności pomiędzy przedsiębiorcami wprowadzającymi innowacje ułatwiające ludziom samodzielność w podnoszeniu dobrobytu.

Spada znaczenie ośrodków rynkowych wycen perspektyw rozwoju (zysków/strat) tych propozycji. Ośrodków, wykorzystywanych w gospodarce wymiany przez przedsiębiorców i inwestorów, jako punkty obiektywnej informacji, dla określenia proporcji w dźwigni finansowej, przy dopasowywaniu produkcji do skali rynku. Dźwigni wprowadzanej do potencjałów finansowych przedsiębiorstw, dzięki której przedsiębiorcy posiadający prywatną własność kapitału i praw, mogą uzyskać ponadprzeciętny efekt ekonomiczny.

Rośnie znaczenie prezentacji nowych propozycji, przy okazji bezpośrednich spotkań wokół jakiejś wartości istotnej dla horyzontalnego społeczeństwa. Miejsca punktów oparcia koniecznych dla zastosowania dźwigni finansowych, a zajmowanych w gospodarce wymiany przez ośrodki wyceny ryzyk (zysków/strat). W prowadzonych poprzez sieci wiedzy gospodarce daru, będą je zajmować spotkania wokół wspólnych wartości.

Spotkania skupiające samorządność, na wykorzystywaniu samodzielności dla solidarności. Spotkania powiązane z systemem edukacji, zgodnie z narodowo uznanymi standardami. Spotkania wspierane przez państwowe administracje, zgodnie z demokratycznie określonymi politykami społecznymi i logistką wertykalnej informacji 

Standardy domowej edukacji medycznej

Wprowadzenie usług telemedycznych tworzy technologiczną podstawę dla odpowiedzialności rodzin za samopomoc zdrowia.

Pozwoli to, na wykorzystanie dla profilaktyki medycznej, bezpośrednich spotkań przy sportowej rywalizacji i współdziałaniu. Pozwoli to, na uzupełnienie troskliwości medycznej, jako zasady systemowego zorganizowania zawodowej odpowiedzialności lekarzy za dobrostan psychofizyczny ludzi, zasadą samopomocy zdrowia.

Samopomocy zdrowia, stającej się jednym z celów samokształcenia w rodzinie. Wspieranego  programami organizowanymi dla kultury poznania w szkołach i innych instytucjach kultury. Programami, ukazującymi znaczenie standardów oceny wydolności fizycznej, w satysfakcji z rywalizacji sportowej.

Standardy domowej edukacji obywatelskiej

Wprowadzenie Programu Rodzina 500+ tworzy narodową podstawę dla odpowiedzialność rodzin za wychowanie obywatelskie.

Pozwoli to, na większą samodzielność w korzystaniu ze źródeł rodowodu politycznego. Pozwoli to, na uzupełnienie polityki historycznej, jako zasady centralnego programowania działań państwa dla pamięci i tożsamości narodowej, zasadą wychowania obywatelskiego.

Wychowania obywatelskiego, stającego się jednym z celów samokształcenia w rodzinie. Wspieranego programami organizowanymi dla kultury poznania, w szkołach oraz w innych instytucjach kultury pamięci. Programami, ukazującymi dzieje, Polski w kontekście procesu cywilizacyjnej integracji Europy narodów.

Polska Giełda Startupów

Pierwszymi efektami wskazanych działań, powinno być powstanie krajowych sieci innowacji w zakresie zdrowia publicznego i dziedzictwa narodowego.

Kolejnym, powstanie krajowego ośrodka standaryzacji i certyfikacji kwalifikacji dla ułatwiania rozwoju pracy solidarnej, jako kluczowej kompetencji społecznej w horyzontalnym społeczeństwie. Ośrodek ten powinien ułatwiać rozwój narzędzi poznania, jako kluczowych efektów przedsiębiorczości w gospodarowaniu wykorzystującym sieci wiedzy.

Z uwagi na znaczenie koncentracji zainteresowania wytwórców i użytkowników nowych narzędzi dla zastosowania mechanizmów rynkowej samoregulacji alokacji ograniczonych zasobów przez podmioty gospodarcze, poprzez analogię do roli giełdy w gospodarce wymiany i znaczenia startupów, jako nowych hybrydowych form przedsiębiorcości, wykorzystujących sieć wiedzy dla uzyskania korzyści skali, można by określać ten ośrodek standaryzacji i certyfikacji terminem Polska Giełda Startupów.

Sądzę, że instytucjonalne powiązanie krajowego ośrodka standaryzacji i certyfikacji kawalifikacji sług rozwojowych pracy solidarnej z krajową siecią innowacji usług rozwojowych pracy solidarnej, pomogłoby w czytelnym zrelacjonowaniu obecnych funkcji stołecznych instytucji, działających dla publicznych pieniężnych wycen wartości ustabilizowanych rynkowo podmiotów gospodarczych, z nowymi funkcjami dla publicznego demokratycznego wartościowania perspektyw innowacji pracy solidarnej.

Potwierdzając dopełniające się znaczenie gospodarki wymiany i gospodarki daru.

W konsekwencji takiego merytorycznego i wizerunkowego powiązania, łatwiej będzie przeprowadzić proces integracji wokół zadań publicznych działów sektorowych i poziomów terytorialnych administracji państwowej, z wykorzystaniem instytucji logistyki wertykalnej informacji, Tworząc tym samym infrastrukturę indywidualizowanych usług publicznych.

Sądzę, że  Warszawa ma dobre historyczne powody do podjęcia takiej inicjatyw, choćby z uwagi na dziedzictwo pamięci Stanisława Staszica. Będącego równocześnie współorganizatorem giełdy w Warszawie i prekursorskiego w światowym wymiarze, Rolniczego Towarzystwa Wspólnego Ratowania się w Nieszczęściach  (Hrubieszów, rok 1816).

Polski punkt podparcia

W roku 2005 Jan Paweł II namawiał nas do włączenia się Europejskie struktury ustrojowe słowami: od Unii Lubelskiej do Unii Europejskiej. Rok wcześniej, świętując 25 lecie przełomu pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski, wskazaliśmy na ówczesne ujawnienie się znaczenia Papieskich Dywizji, jako na nowy znak tożsamości Polaków w Europie oddychającej dwoma płucami.

Wiedzieliśmy w Krakowie, że kluczowymi wyzwaniami społeczeństwa przechodzącego od kultury mediów wertykalnych do kultury mediów horyzontalnych,  jest nie tylko umiejętność solidarnego kultywowania znaków tożsamości narodowej, ale i narodowa zgoda wobec aktualizacji standardów, dla samodzielności w pracy solidarnej. Takie są też zasady naszej społecznej praktyki działania przy sieciowym Kwietnym Biegu. Kontakty węzłów horyzontalnej sieci wspólnoty pamięci i samorządowe kultywowanie narodowych wartości.

Zaproponowaliśmy wprowadzenie liczby 3.530, jako nowego znaku naszej wspólnoty pamięci i jako standardu naszej wspólnoty działania. Liczby oznaczającej równocześnie w metrach obwód krakowskich Błoń, a w kilometrach obwód współczesnej Polski.

Nasza propozycja rodzi sympatię, ale i niedowierzanie w skuteczność takiej samorządności narodowej. Tym bardziej, że w wielu momentach jest ona w opozycji wobec priorytetów polityk społecznych III RP, wyprowadzanych z życzeniowego myślenia o rzeczywistości i postępie, przez ideologów kapitału społecznego.

Teraz proponujemy przyjęcie do budowania infrastruktury gospodarki daru (solidarności) układu cyfr 542245. Rekomendacji stosowania sześciu zasad przy organizacji zajęć edukacji medycznej i edukacji obywatelskiej. Układu sześciu cyfr jako standardu dla kursów Domowej edukacji pracy solidarnej.

Ten układ cyfr oczywiście nie jest doskonałością. Podobnie jak nie jest doskonałością tożsamość obwodów Krakowskich Błoń i granic Polski. Są to przestrzenie umowne, historycznie zmienne.

Żadne z podejmowanych przez nas działań, dla zbudowania sieci innowacji pracy solidarnej, nigdy nie było i nie będzie doskonałością.

Wemy, że to właśnie niedoskonałość jest naturą ludzkich działań w świecie widzialnym.

Iluzje Wieży Babel

Jednym z oczekiwań wobec zmian wprowadzanych obecnie przez Prawo i Sprawiedliwość jest ożywienie gospodarcze.

Z publicznych prezentacji może wynikać, że marzeniem naszego Rządu jest udzielanie pomocy finansowej tym przedsiębiorcom, którzy utrafią z propozycjami nowych narzędzi i technologii pod potrzeby człowieka XXI wieku. Rząd deklaruje pełną elastyczność w doborze konkretnych propozycji. Stąd wśród uczestników stołecznych narad nad kierunkowaniem rozwoju są praktycy i promotorzy hybrydowych form przedsiębiorczości określanych mianem startupów.

Podobne deklaracje  i ograniczenia prezentują obecnie rządy około stów innych państw i jeszcze dodatkowo władze około tysiąca miast, o aspiracjach globalnych smart metropolii.

Niestety. Konkretnych środków wystarczy dla około jednego promila potrzeb naszych innowatorów. Po uwzględnieniu kosztów propagandowego duraczenia o Inkubatorach Postępu.

Społeczeństwo inwestorów

Podnoszenie jakości stanu zdrowia oraz jakości dziedzictwa narodowego, wymaga nowych usług rozwojowych i domowej edukacji pracy solidarnej. Usług, które dla skutecznego prowadzenia społecznej kontroli ich jakości, powinny być finansowane na zasadzie współpłatności. Nie tylko dla efektywności wydatków publicznych, ale i dla zachowania konstytucyjnie uznanego podmotowego charkteru Polskich rodzin.

Uważam, że strategią naszego Rządu powinno być teraz pomocnicze wsparcie dla usług ułatwiających samodzielne podnoszenie dobrobytu, z wykorzystaniem potencjału finansowego wprowadzanego przez Programu 500+. By owocował potencjał Narodowego posagu solidarnościmiędzypokoleniowej.

Uważam, że na to powinny być przeznaczone wszystkie pieniądze preliminowane przez Rząd na innowacje. I że preferencja ta powinna również objąć środki z Funduszy pomocowych Unii Europejskiej.

Damy radę :)

By przedsiębiorczość w społeczeństwie inwestorów, korzystając z narodowych posagów  solidarności, dobrze służyła łacińskiej wolności.

 

-------------

Ten artykuł jest kontynuacją artykułu Pięćset plus solidarość

http://madej.salon24.pl/694528,piecset-plus-solidarnosc

który też był kontynuacją ... 

Posiwiały szatyn, 182 / 82.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka